Gå direkt till innehållet

Kontakt

Har du frågor om Vänsterpartiet i Stockholms stad?

Kontakta oss via brev, mejl eller telefon.

E-post: stockholmsvanstern@stockholm.se
Telefon: 08 508 29 000 (växel)

Postadress:
Vänsterpartiet
Stadshuset
105 35 Stockholm

Har du frågor om Vänsterpartiet i Stockholms läns landsting?

Kontakta oss via brev, mejl eller telefon.

E-post: vanster@sll.se
Telefon: 070-737 41 16

Postadress:
Vänsterpartiet i Stockholms läns landsting
Hantverkargatan 45
Box 22550
104 22 Stockholm

 

Söker du Vänsterpartiets distriktsexpedition i Stockholm?

Mer information finns på deras hemsida: storstockholm.vansterpartiet.se

E-post: storstockholm@vansterpartiet.se
Telefon: 08-654 13 10

Postadress:
Vänsterpartiet Storstockholm
Box 126 60
112 93 Stockholm

 

Kansli Vänsterpartiet Stockholms läns landsting

Håkan Jörnehed, landstingsråd
Övergripande hälso- och sjukvårdsfrågor
Mobil: 070-737 41 20
E-post: hakan.jornehed@sll.se

Gunilla Roxby Cromvall, politisk gruppledare
Landstingsstyrelsen ordinarie ledamot, kollektivtrafik på land och vatten, utbyggnad av t-banan
Mobil: 070-737 39 92
E-post: gunilla.roxby-cromvall@sll.se

Catarina Wahlgren, organisatorisk gruppledare
Mobil: 073-3920964
E-post: catarina.wahlgren@sll.se

Jessica Nilsson, kanslichef
Mobil: 070-737 41 60
E-post: jessica.n.nilsson@sll.se

Felix Bergenholtz, pressekreterare
Mobil: 070-737 41 16
E-post: felix.bergenholtz@sll.se

Amra Hasanov, pressekreterare
Mobil: 070-737 49 46
E-post: amra.hasanov@sll.se

Tomas Ekman, politisk sekreterare trafik- och kulturfrågor, samt regional utveckling
Mobil: 070-737 71 52
E-post: tomas.ekman@sll.se

Marre Mayr, politisk sekreterare hälso- och sjukvårdsfrågor/pressekreterare (föräldraledig)
Mobil: 070-737 65 60
E-post: marre.mayr@sll.se

Andrea Söderblom Tay, politisk sekreterare hälso- och sjukvårdsfrågor
Mobil: 070-737 67 62
E-post: andrea.soderblom-tay@sll.se


Kansli Vänsterpartiet Stockholms stad

Bostads- och demokratiroteln

Carl Dahlström, bitr. borgarrådssekreterare samt sekreterare till Ann-Margarethe Livh

Tel: 08 508 29 108
Mobil: 076 12 29 108
E-post: carl.dahlstrom@stockholm.se

Petter Nilsson, borgarrådssekreterare

Tele: 08 508 29 151
Mobil: 076 12 29 151
E-post: petter.nilsson@stockholm.se

Yasmine Carlsson, borgarrådssekreterare

Tel: 08 508 29 155
Mobil: 076 12 29 155
E-post: yasmine.carlsson@stockholm.se

Lisa Mörtlund, borgarrådssekreterare (föräldraledig)

Johanna Mathiasson, borgarrådssekreterare
Tel: 08 508 29 110
Mobil: 076 12 29 110
E-post: johanna.mathiasson@stockholm.se

Äldre- och personalroteln

Maya Ek, bitr. borgarrådssekreterare samt sekreterare till Clara Lindblom
Tele: 08 508 29 122
Mobil: 076 12 29 122
E-post: maya.ek@stockholm.se

Hassan Jama, bitr. borgarrådssekreterare
Tele: 08 508 29 158
Mobil: 076 12 29 158
E-post: hassan.jama@stockholm.se

Torun Boucher, arvoderad politiker
Tele: 08 508 29 121
Mobil: 076 12 29 121
E-post: torun.boucher@stockholm.se

Rosa Lundmark, borgarrådssekreterare
Tele: 08 508 29 160
Mobil: 076 12 29 160
E-post: rosa.lundmark@stockholm.se

Lina Hultman, borgarrådssekreterare
Tele: 08 508 29 119
Mobil: 076 12 29 119
E-post: lina.hultman@stockholm.se

Presskontakter

Siri Jonsson Montin, pressekreterare
Tele: 08 508 29 102
Mobil: 076 12 29 102
E-post: siri.jonsson@stockholm.se

Torbjörn Granrot, pressekreterare
Tele: 08 508 29 519
Mobil: 076 12 29 519
E-post: torbjorn.granrot@stockholm.se

Kansli

Susanna Brolin, tf. kanslichef
Tele: 08 508 29 159
Mobil: 076 12 29 159
E-post: susanna.brolin@stockholm.se

Naile Aras, bitr. borgarrådssekreterare samt administrativ sekreterare
Tele: 08 508 29 101
Mobil: 076 12 29 101
E-post: naile.aras@stockholm.se

Julia Kjällquist, utåtriktad ombudsman
Tele: 08 508 29 153
Mobil: 076 12 29 153
E-post: julia.kjallquist@stockholm.se

Alexandra Mattsson Åkerström, gruppledare
Tele: 08 508 29 165
Mobil: 076 12 29 165
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se